واکنش نماینده الیگودرز به حادثه گرگر

واکنش نماینده الیگودرز به حادثه گرگر
شناسه خبـر : ۱۱۹۴۴۹ جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۰

خبری دردناک و تکراری که بار دیگر لرستان را به سوگ نشاند و محرومیتش را به وسعت یک کشور و شاید فراتر از مرزها فریاد زد.

به گزارشموج خبر لرستان ، واکنش ها اما به این خبر متفاوت بود ؛نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی از همان دقایق اولیه این خبر بسیاری از کم کاری ها را در این خصوص به باد انتقاد گرفت و خواستار توجه ویژه وزارت راه شد .

محمد خدا بخشی با ابراز تاسف از این حادثه ناگوار با بیان این مطلب که شهرستان الیگودرز باتوجه به اینکه وسعت و مسیرهای صعب العبور زیاد و پراکندگی روستایی دارد ایجاد زیرساختها در حوزه حمل و نقل جاده ای در آن کار دشورایست؛گفت:باتوجه به تجربیات و شناخت کافی که از مشکلات جاده ای و راههای روستایی سطح شهرستان دارم ،در این مدت تلاش فراوانی صورت گرفت تا از حجم این محرومیت ها کاسته شود .

وی با اشاره به فراهم کردن ماشین آلات ، تجهیز راهدارخانه ها و ایجاد 5 راهدارخانه در چندسال اخیر در نقاط مختلف الیگودرز ، تصریح کرد:با فراهم کردن این زیر ساخت‌ها تا حدودی نیازهای جاده ای مردم برآورده شد.

خدابخشی افزود: علی رغم همه مشکلات موفق شدیم خارج از اعتبارات استانی ، ردیف های ملی از بودجه عمومی کشور برای اجرای طرحهای عمرانی شهرستان مصوب و ابلاغ نماییم تا حل مشکلات مردم تسریع شود.

وی ادامه داد:یکی از این طرحها جاده الیگودرز به مسجد سلیمان است که با احداث آن مشکلات خیلی از روستاههای این مسیر حل می شود.همچنین ردیف اعتباری ملی جهت پروژه جاده امامزاده محمد حست-کوهرنگ، گلپایگان- الیگودرز،بطول 250 کیلومتر است که برای دولت از بودجه عمومی کشور تعهد ایجاد نمود و اخذ ردیف ملی برای پروژه پیرامام به چال امام زاده داود و مرگسر به سپیددشت که مجوز ماده ۲۳ آن صادر، تامین اعتبار و جهت انتخاب پیمانکار به سازمان حمل و نقل جاده ای ابلاغ گردید را می توان از جمله اقدامات مهم و قابل توجه برشمرد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی از توزیع جغرافیایی 5 راهدارخانه در نقاط مختلف این شهرستان خبر داد و گفت: در بخش ززو ماهرو ،گله بادوش، فرسش، بزنوید و مسیر امام زاده محمد حسن بخشی از راهدارخانه ها تجهیز شدند و ماشین آلات لازم در اختیار آنان قرار گرفت و تعدادی هم میبایست تجهیز گردند.

اقدام مهم دیگر برای توسعه در روستاهها اخذ اعتبار آسفالت راههای روستایی بود که امروز در دهه فجر آسفالت ۱۹کیلومتر راه روستایی با حضور مسئولان افتتاح شد و مشکل قابل توجهی از روستاههای مسیر حل شد، ضمن اینکه پیمانکار در چندین محور مختلف روستایی شهرستان در حال کار است.

وی ادامه داد: جاده الیگودرز به خان آباد جاده پرترافیکی بود که 14 کیلومتر آن تعریض و هم اکنون بعنوان یک جاده ایمن مردم از آن استفاده می کنند.و جاده های مشابه زیادی در سطح شهرستان تعریض و آسفالت شدند که با بهره برداری از آنها بخش زیادی از مشکلات مردم رفع شده است .

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که اقدام منحصر بفردی که در سطح کشور بی نظیر است ارتقا اداره راهداری شهرستان به معاونت مدیرکل استان و ساختار و تشکیلات گسترده ای بود که اداره الیگودرز به معاونت اداره کل راهداری استان تبدیل شد ، گفت: موافقت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای جهت استخدام راننده پایه یک اخذ و مراحل اداری این مهم در حال انجام است که با این اقدام و ارتقا در حوزه حمل و نقل جاده ای بخش زیادی از مشکلات الیگودرز رفع خواهد شد.

وی افزود:در حال حاضر حدود 20 گرگر در شهرستان وجود دارد که مردم برای عبور از رودخانه از این وسیله استفاده می کنند لذا در سفر رییس جمهور به استان یکی از خواسته ها همین موضوع گرگرها بود.

خدابخشی با بیان این مطلب که متاسفانه مشکلات الیگودرز با توجه به وسعت و گستردگی که دارد به اندازه استان است اظهار داشت: در همین رابطه با مقامات کشور صحبت و رایزنی شد که مشکلات گرگرها رفع و پل های مستحکمی جایگزین آنان شود.در این راستا پل سه سوک ، پل چال امام زاده داود، پندکی و دستگرد در حال ساخت هستند که برخی از آنان تکمیل و با نصب این تعداد پل 4 گرگر برچیده خواهد شد.همچنین پل عشایری شیرک ساخته شده که متاسفانه به دلیل صعب العبور بودن منطقه و دشواری حمل آن در پی یافتن راه حل هستیم که با نصب این پل یک گرگر دیگر جمع خواهد شد.

وی افزود : در برنامه ششم قانون توسعه دولت را مکلف کرده که راه‌های دسترسی روستاهای بالای بیست خانوار آسفالت شوند که علی رغم مخالفت ها به پیشنهاد بنده تصویب شد که اعتبارات متفاوتی به روستاهها جهت این مهم اختصاص یابد .

ایمن سازی جاده های اصلی الیگودرز از دیگر مباحثی بود که نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی به آن اشاره کرد وگفت: جاده خمین به الیگودرز زیربار ترافیک رفته و مابقی آن نیز مشکل اعتباری ندارد ، همچنین 9 کیلومتر مسیر الیگودرز به داران در حال انجام است.

وی زیاد بودن حجم مشکلات در این شهرستان را عامل نارضایتی مردم عنوان کرد و افزود: توقع مردم توقع به جایی است و باید تلاش شود تا حد امکان از حجم این مشکلات کاسته شود.

محمد خدابخشی از جمله نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که در حوزه استحفاظی خود عملکرد قابل قبولی داشته و می توان وی را از جمله نمایندگان موفق در مجلس به شمار آورد.

تلاش و توان بالای خدابخشی برای رفع محرومیت از الیگودرز و در پاره ای مواقع ثبت پروژه های ملی برای استان از وی چهره ای مردمی در این استان ساخته است.

46

منبع خبر:خبرآنلاین

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir