یک نماینده مجلس: اجبار معلمان به استفاده از سامانه "شاد" در شأن نظام آموزشی نیست

یک نماینده مجلس: اجبار معلمان به استفاده از سامانه "شاد" در شأن نظام آموزشی نیست
شناسه خبـر : ۱۱۸۱۰ جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰

عضو کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اجبار معلمان به استفاده از سامانه "شاد" در شرایطی که همگان در شرایط بحران کرونا به سر می‌برند، در شأن نظام آموزشی و معلمان نیست و باید کاستی‌ها و نواقص آن برطرف شود.

- اخبار سیاسی -

سیدمحمدجواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسینم با اشاره به راه‌اندازی سامانه "شاد"(شبکه اجتماعی دانش‌آموزان) از سوی وزارت آموزش و پرورش برای پیگیری روند تحصیلی دانش‌آموزان در شرایط بحران کرونا، گفت: اقدام وزارت آموزش و پروش برای راه‌اندازی این سامانه جای تقدیر دارد، اما دارای مشکلات و ضعف‌های ساختاری است که باید به آنها رسیدگی و نواقص رفع شود.

وی، یکی از نقاط ضعف سامانه شاد را نبود اینترنت در نقاط دورافتاده کشور دانست و اظهار داشت: در برخی شهرهای دورافتاده کشور، نظیر استان سیستان و بلوچستان و برخی شهرهای جنوبی که از حداقل امکانات در این شرایط نیز برخوردار نیستند، نمی‌توان انتظار داشت که از اینترنت پرسرعت فراهم کنند، زیرا اصلا زیرساخت اینترنت در این شهرها فراهم نشده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: بهتر بود، وزارت آموزش و پرورش پیش از اقدام برای راه‌اندازی سامانه شاد، ارزیابی نسبی از وضعیت اینترنت در کشور پیدا می‌کرد، سپس برای راه‌اندازی این سامانه اقدام می‌کرد.

ابطحی با تأکید بر اینکه والدین برخی دانش‌آموزان از گوشی‌های هوشمند که قابلیت اتصال به اینترنت را داشته باشد نیز برخوردار نیستند، گفت" یکی دیگر از ضعف‌های این سامانه همنی است که همه دانش‌آموزان در تمامی نقاط کشور از امکانات آموزشی یکسان در شرایط برابر برخوردار نیستند و این مغایر قانون اساسی است.

وی یکی دیگر از نواقص موجود در روند اجرای سامانه "شاد" را اجبار معلمان و کادر آموزشی به استفاده از این سامانه دانست و افزود: گزارش‌هایی از دورافتاده‌ترین نقاط کشور در مجلس به دست ما رسیده که در شهرهایی که معلمان امکانات لازم برای تهیه گوشی‌های هوشمند جهت استفاده از این سامانه را ندارند، اما وزارت آموزش و پرورش آنها را ملزم و اجبار به استفاده از این سامانه کرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان خاطرنشان کرد: معتقدم اجبار معلمان به استفاده از سامانه "شاد" در شرایطی که همگان در شرایط بحران کرونا به سر می‌برند، در شأن نظام آموزشی و معلمان نیست و باید کاستی‌ها و نواقص آن برطرف شود.

انتهای پیام/

منبع خبر: تسنیم

شرایط تبلیغات