مرگ ۹۰ درصد از بیماران متصل به "ونتیلاتور" در نیویورک!

مرگ ۹۰ درصد از بیماران متصل به "ونتیلاتور" در نیویورک!
شناسه خبـر : ۱۱۷۸۰ جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵

طبق مطالعه جدید محققان آمریکایی نزدیک به ۹۰ درصد از بیماران بستری مبتلا به کرونا در نیویورک که از دستگاه تنفسی استفاده می‌کردند، جان خود را از دست داده‌اند!

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ بر اساس یک مطالعه جدید که در ژورنال انجمن پزشکی آمریکا (JAMA) منتشر شده است، نزدیک به 90 درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در بیمارستانهای نیویورک که به دستگاه ونتیلاتور (دستگاه تنفسی) وصل بودند، جان خود را از دست داده‌اند!

پایگاه خبری "newsweek" نوشت، این گزارش نشان می‌دهد که 90 درصد از مبتلایان بالای 65 سال و 79 درصد از مبتلایان بین 18 تا 65 سال که به دستگاه تنفسی متصل بودند، جان خود را از دست داده‌اند.

این مطالعه توسط محققان کنسرسیوم تحقیقاتی "Northwell Health" و مؤسسات تحقیقات پزشکی "فاینشتاین" انجام شده است.

این دو موسسه تحقیقاتی در مطالعه خود بر روی 5700 بیمار مبتلا به ویروس کرونا دریافتند که در فاصله زمانی 12 مارس تا 4 آوریل نزدیک به 90 درصد از بیمارانی که در 12 بیمارستان شهر نیویورک به دستگاه تنفسی متصل شده‌اند، جان خود را از دست دادند.

بیشتر بیماران مورد مطالعه قرار گرفته در این تحقیق مرد بودند و میانگین سنی آنها 63 سال بوده است.

در این مطالعه، یک سوم از بیماران (1734 نفر) تب بسیار بالایی داشتند؛ همچنین 986 نفر از آنها دارای علائم تنفسی حاد بودند.

"کارینا دیویدسون"، معاون ارشد موسسات فاینشتاین گفت: «نیویورک به مرکز این بیماری همه گیر تبدیل شده است؛ پزشکان، دانشمندان، آمارشناسان و متخصصان آزمایشگاه در تلاش هستند تا بهترین شرایط را برای بیماران فراهم کنند؛ ما بینش‌های بالینی و عملی خود را به اشتراک خواهیم گذاشت.»

تاکنون در کشور آمریکا 50 هزار و 43 نفر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام/

منبع خبر: تسنیم

شرایط تبلیغات