کمک ۱۹۵ میلیارد ریالی خانواده بازار سرمایه برای مقابله با کرونا/ تمدید طرح تا پایان اردیبهشت

کمک ۱۹۵ میلیارد ریالی خانواده بازار سرمایه برای مقابله با کرونا/ تمدید طرح تا پایان اردیبهشت
شناسه خبـر : ۱۱۵۹۲ پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵

در راستای تامین منابع مورد نیاز جهت پیشگیری، درمان و تحقیق در مقابله با کرونا ویروس از طریق بازار سرمایه، تا کنون فعالان این بازار با خرید اوراق کرونا۱ و کرونا۲ رقم ۱۹۴ میلیارد ریالی را در این خصوص داشته‌اند.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در آخرین روزهای سال گذشته فرابورس ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد در نظر دارد منابع مورد نیاز جهت پیشگیری، درمان و تحقیق در مورد کرونا ویروس را تا پایان فروردین ماه امسال از طریق بازار سهام جمع آوری کند که این زمان تا پایان اردیبهشت ماه جاری تمدید شده است.

در این راستا دو نماد "کرونا1" و "کرونا2" بازگشایی شده است که در نماد "کرونا1" اصل و منافع حاصل از مبالغ تامین شده به متقاضی اهدا و جهت امور مذکور مصرف می‌شود. در نماد "کرونا2" نیز مبالغ تامین شده توسط امین سرمایه‌گذاری شده و منافع حاصل از آن به متقاضی اهدا و جهت امور مذکور مصرف می‌شود.

ارزش اسمی هر ورقه گواهی نیکوکاری نیز 1000تومان است و مدت جمع‌آوری وجوه نیز از 27 اسفند تا 31 فروردین بود که این مهلت تا پایان اردیبهشت ماه جاری تمدید شده است.

این گزارش می‌افزاید: تا کنون 29 هزار و 388 نفر از فعالان این بازار که 99 درصد آن‌ها افراد حقیقی هستند، رقم 194 میلیارد و 689 میلیون و 970 هزار ریال به خرید اوراق کرونا1 و کرونا2 اختصاص داده‌اند.

در این بازه زمانی، افرادی که نماد کرونا1 را خریداری کرده‌اند، مبلغی در حدود 54 میلیارد و 388 میلیارد ریال را برای امر نیکوکارانه مقابله با کرونا اهدا کرده‌اند و کسانی که نماد کرونا2 را به ارزش 140 میلیارد و 310 میلیون ریال در سبد خود قرار داده‌اند، هدفشان اعطای ‌منافع حاصل از سرمایه‌گذاری این مبلغ به طرح مقابله با کروناست.

در این پویش مردمی هم سرمایه‌گذاران حقیقی و هم سرمایه‌گذاران حقوقی دست به دست هم سپردند تا با همدلی و همبستگی در این روزهای سخت، شعله امید را زنده نگه دارند و پایان دوران کرونا را هر چه زودتر رقم بزنند.

در این میان، 23 هزار و 676 فرد حقیقی و حقوقی در خریداری اوراق کرونا1 و 17 هزار و 652 شخص در خرید اوراق کرونا2 مشارکت کردند که افراد حقیقی سهم بیش از 98 درصدی در این طرح تامین مالی جمعی رقم زدند.

انتهای پیام/

منبع خبر: تسنیم

شرایط تبلیغات