اجاره‌بها کمر خانواده‌ها را شکسته است/ ضرورت تشدید نظارت مسئولان

اجاره‌بها کمر خانواده‌ها را شکسته است/ ضرورت تشدید نظارت مسئولان
شناسه خبـر : ۱۱۴۹۵۵ جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸

امام جمعه موقت خرم‌آباد با بیان اینکه اجاره‌بها کمر خانواده‌ها را شکسته است، بر ضرورت تشدید نظارت مسئولان در این رابطه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار موج خبر، حجت الاسلام بهروز شمسی فر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: بهترین توشه برای سفر آخرت تقوا است، در این سفر آنچه که مفید به حال انسان است تقوا است، در غیر این صورت مال و ثروت زینت دنیا است و آن چیزی که به درد می‌خورد باقیات و صالحات است.

ضرورت داشتن سبک زندگی دینی

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) به عنوان پر برکت ترین خانواده عالم خلقت، خانواده‌ای مطهر، نورانی و پاک که ثمره آن معصومین و امام زمان (عج) هستند گفت: از این خانواده باید درس گرفت، این جلسات برای این است که ما مکتب اهل بیت را بشناسیم، یاد بگیریم و عمل کنیم.

امام جمعه موقت خرم آباد با تاکید بر ضرورت عمل به سنت و اخلاق اهل بیت (ع) و داشتن سبک زندگی دینی افزود: اگر زندگی ما علوی، حسنی، حسینی، فاطمی و… بود آن وقت از این مجالس استفاده کرده‌ایم.

حجت الاسلام شمسی فر با اشاره به اینکه برای درس گرفتن و استحکام خانواده چیزهایی از جمله محبت و صمیمیت بین اعضای خانواده و به خصوص بین زن و مرد لازم است ادامه داد: همواره در دین اسلام سفارش به اخلاق و معاشرت نیکو با اهل خانواده شده است.

وی با اشاره به اینکه پیامبر اسلام فرمود که خدمت به خانواده از خصلت‌های افراد صدیق، شهید و افرادی است که خدا خیر دنیا و آخرت برای آنها می‌خواهد است، عنوان کرد: زندگی پستی و بلندی دارد، انسان باید صبر داشته باشد، خانواده‌ها در تقسیم بندی قرآن چهار گونه هستند: بعضی خانواده‌ها زن و مردم هر دو صالح هستند مانند خانواده امام علی (ع)، بعضی خانواده‌ها زن و مردم هر دو پلید و پست هستند مانند خانواده ابولهب، بعضی خانواده‌ها مرد صالح و زن ناصالح است مانند خانواده لوت، بعضی خانواده‌ها زن صالح و مردم صالح نیست مانند خانواده حضرت آسیه و همسر ایشان فرعون.

اجاره بها کمر خانواده‌ها را شکسته است

امام جمعه موقت خرم آباد با تاکید بر اینکه امیدواریم که ما جز خانواده‌ای باشیم که هم زن و هم مرد هر دو صالح باشند و به این الگو عمل کنند افزود: خوشا به حال کسانی که زمینه ازدواج جوانان را آن هم در این شرایط سخت فراهم می‌آورند.

حجت الاسلام شمسی فر ادامه داد: در بحث مسکن جوانان نیز هم مسئولان باید بیشتر دقت کنند، قانون اجاره مسکن به نحو مطلوبی اجرا شود و بدون دلیل نیز صاحب خانه مستأجر را بیرون نکند، مگر اینکه فرزندش ازدواج کرده باشد و به آن خانه نیاز داشته باشد، مسئولان پیگیری کنند که آیا این قانون اجرا می‌شود؟ ایام نقل و انتقالات و تمدید اجاره‌ها است، واقعاً اجاره‌ها کمر خانواده‌ها را شکسته است، ۲۰ درصد که هیچ، ۱۰۰ درصد هم افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه مسئولان بحث اجاره‌ها و نحوه اجرای این قانون را پیگیری کنند افزود: اجرای این قانون را به سال دیگر موکول نکنند، همین الان یک راهکار برای کنترل اجاره اتخاذ کنند چرا که مستاجرها در رنج و عذاب هستند.

تلاش دشمنان برای براندازی نظام جمهوری اسلامی

امام جمعه موقت خرم آباد در ادامه سخنان خود با اشاره به سالروز شهادت چهارمین شهید محراب، شهید صدوقی افزود: دشمنان ما، منافقین، آمریکا و… همیشه برای براندازی این نظام تلاش کرده‌اند و از اول انقلاب با ترور شخصیت‌ها تا کنون اقدام کرده‌اند اما هیچ موقع نیز موفق نشده‌اند و نخواهند شد.

حجت الاسلام شمسی فر همچنین با اشاره به سالروز سقوط هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو جنگی آمریکا عنوان کرد: بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی، دخالت در روابط دو کشور کره شمالی و جنوبی، قتل عام مردم ویتنام، اشغال پاناما، اشغال افغانستان، اشغال عراق و کشتن حدود یک میلیون نفر از مردم بیگناه این کشور، زندان ابوقریب، کشتن سیاهپوستان آمریکا و… از جمله اقدامات علیه حقوق بشر از سوی آمریکا بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه بعضی‌ها گویا فراموشی می‌گیرند که آمریکا چه بلایی سر کشور ایران آورده است افزود: جریان طبس، کودتا، تحریک صدام برای حمله به کشور ما، دخالت نظامی در خلیج فارس و زدن نفت کش‌های ایران در دوران جنگ به کمک صدام، ترور دانشمندان هسته‌ای، ترور سردار شهید سلیمانی، تأسیس داعش، تحریم ظالمانه و فشارهای اقتصادی و… از جمله حقوق بشرهای آمریکایی است!

امام جمعه موقت خرم آباد گفت: از نظر آمریکا، اگر کسی در مقابل آمریکا سر تعظیم فرو آورد، حقوق بشر آمریکایی رعایت شده است، اما اگر بخواهی آزاد، مستقل و آقا باشی حقوق بشر آمریکایی را رعایت نکرده‌ای.

حج یک تمرین برای بندگی است

حجت الاسلام شمسی فر در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه شورای شهر تلاش‌های بیشتری در شهر به خصوص برای مناطق حاشیه نشین داشته باشد گفت: شهادت امام باقر (ع) و ایام حج از دیگر مناسبت‌های این هفته است.

وی با اشاره به اینکه حج یک تمرین برای بندگی است، انسان به حج می‌رود و بر می‌گردد باید بنده خدا باشد گفت: اینکه قربانی می‌کنند، یک قربانی ظاهری در حج است، قربانی واقعی، نفس است که حضرت ابراهیم (ع) قربانی کرد.

امام جمعه موقت خرم آباد با تاکید بر اینکه انسان باید فرمان خدا را بر نفس خود ترجیح بدهد، اگر ما توانستیم اطاعت خدا را بر هوای نفس خود ترجیح بدهیم، قربانی کرده‌ایم افزود: اگر هوای نفس بر ما غلبه کرد و خدا را کنار گذاشتیم و بنده شیطان شدیم، آنجا قربانی ما مقبول نیست.

منبع خبر:مهر

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir