خرید بیش از 5 هزار تن گندم از کشاورزان لرستانی

خرید بیش از 5 هزار تن گندم از کشاورزان لرستانی
شناسه خبـر : ۱۱۴۹۳۷ پنجشنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۱

مدیر تعاون روستایی لرستان گفت: تاکنون پنج هزار و ۱۰۰ تن گندم از کشاورزان لرستانی خریداری و به کارخانجات آرد و سیلوهای ذخیره‌سازی گندم تحویل شد.

به گزارش موج خبر ، امین نیایی فرد با اشاره به سیاست‌های حمایتی دولت از کشاورزان  ، اظهار کرد :  برابر با ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی، خرید تضمینی گندم و کلزای مازاد بر نیاز کشاورزان در استان انجام می‌شود.

وی گفت: مسوولیت طرح با اداره کل غله و بازرگانی بوده و مباشرت آن را شبکه تعاونی روستایی برعهده دارد و تاکنون پنج هزار و ۱۰۰ تن گندم از کشاورزان لرستانی خریداری و به کارخانجات آرد و سیلوهای ذخیره‌سازی گندم حمل شده است.

مدیر تعاون روستایی لرستان افزود: همچنین ۷۰۰ تن کلزا خریداری و از مراکز خرید تعاون روستایی به کارخانجات روغن‌کشی حمل شده که میزان خرید نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش یافته است.

نیایی فرد ادامه داد: ۱۷ مرکز خرید گندم در لرستان فعال است همچنین به طور همزمان در هر شهرستان، یک مرکز جهت خرید کلزای مازاد بر نیاز کشاورزان فعال  است.

وی با بیان اینکه سال گذشته نرخ خرید کلزا ۱۱۲ هزار ریال بوده ولی امسال با تصمیم دولت ۲۳۰ هزار ریال قیمت‌گذاری شده است گفت: انتظار داریم کشاورزان محصول کلزای خود را فقط به مراکز معرفی شده از طرف سازمان جهاد کشاورزی تحویل دهند.

مدیر تعاون روستایی لرستان بیان کرد: نرخ تضمینی برای هر کیلوگرم گندم ۱۱۵ هزار ریال است و خرید همچنان در استان ادامه دارد و تا پایان فصل برداشت تمامی مراکز خرید گندم آماده دریافت گندم مازاد بر نیاز کشاورزان می باشد.

 

انتهای پیام/

منبع خبر:ایلنا

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir