‍نصب ۱۷۰ کنتور هوشمند در چاههای آب در سال جاری/ قطع برق ۳۰۰ حلقه چاه

‍نصب ۱۷۰ کنتور هوشمند در چاههای آب در سال جاری/ قطع برق ۳۰۰ حلقه چاه
شناسه خبـر : ۱۱۴۹۳۴ پنجشنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۰

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان در پنجمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان گفت : در سال جاری  ۱۷۰ دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاههای مجاز نصب شد و برق ۳۰۰ حلقه چاه بعلت اضافه برداشت قطع شد.

به گزارشموج خبر لرستان ، داریوش حسن نژاد در تشریح جزییات این خبر گفت : از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون لرستان یک سال استثنایی را در مدیریت از منابع آب با وجود بحران خشکسالی و کمبود شدید آب داشته است .

وی در این جلسه که به ریاست استاندار لرستان برگزار شد ضمن تشکر قدرانی از حمایت و هدایت شخص استاندار و معاونین ایشان و همراهی و همدلی کلیه فرمانداران ، مراجع قضایی ،انتظامی ، و دستگاههای ذیملاخل و کشاورزان درمدیریت تنش آبی سال جاری، به اقدامات انجام شده، به منظور حفاظت و صیانت از منابع آب گفت : از ابتدای سال تاکنون در استان ۱۸ حلقه چاه غیرمجاز انسداد و ۳۲ حلقه نیز پلمپ شده است .

حسن‌نژاد ادامه داد :در سال جاری ۱۷۰ دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاههای مجاز نصب شد و برق ۳۰۰ حلقه چاه بعلت اضافه برداشت قطع شد ، جمع آوری و توقیف ۳۴ موتور تلمبه غیرمجاز ، توقیف ۲۰ دستگاه حفاری غیرمجاز و همچنین برگزاری ۴۴ جلسه شورای حفاظت از منابع آب، از اقدامات صورت گرفته شرکت آب منطقه‌ای در راستای حفاظت و صیانت از منابع آبی استان است.

حسن‌نژاد اضافه کرد : خشک شدن چشمه های استان از مشکلات پیش رو در آینده خواهد بود که برای مدیریت بحران می‌تواند مقداری از آب سدهای استان را به منظور تامین آب شرب در شرایط بحرانی ذخیره نمایند.

46

منبع خبر:خبرآنلاین

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir