معرفی برنامه‌های نمایشی رادیو در ماه رمضان

معرفی برنامه‌های نمایشی رادیو در ماه رمضان
شناسه خبـر : ۱۱۴۳۵ پنجشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۵

ایام ماه مبارک رمضان از رادیو نمایش و سایر شبکه های رادیویی، ۱۳۵ قسمت نمایش جدید در قالب ۱۷ سریال پخش خواهد شد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، شبکه رادیویی نمایش و اداره کل هنرهای نمایشی رادیو علاوه بر پخش مجموعه‌ای از آثار جدید نمایشی که قرار است ویژه ماه رمضان از این شبکه پخش شود، مجموعه های نمایشی دیگری نیز تدارک دیده که در این ایام از سایر شبکه‌های رادیویی پخش خواهد شد.

جزییات این سریال‌های رادیویی و زمان پخش آن به شرح ذیل است:

«بوی اسپند»

عنوان سریالی رادیویی است به نویسندگی مریم تاجیک  و کارگردانی آشا محرابی که در ۱۷ قسمت تولید شده و از چهارم اردیبهشت ماه ساعت ۱۹ روی آنتن شبکه رادیویی نمایش می رود. فرهنگ جولایی تهیه کننده این نمایش رادیویی است.

در خلاصه داستان «بوی اسپند» آمده است: پارسا و گیسو سه سال پیش و در آستانه مهاجرت خانواده گیسو به استرالیا و علیرغم سختگیری آنها با هم ازدواج کردند، گیسو که  پیشتر به اصرار پدرش در دانشگاه، حقوق می خوانده بعد از ازدواج با پارسا انصراف داده و رشته مورد علاقه اش، مجسمه سازی را دنبال می کند و ...

«نقطه جوش»

عنوان سریالی رادیویی به نویسندگی یاسمن شکرگزار و کارگردانی سعیده فرضی است که در ۷ قسمت تولید شده و قرار است از ششم اردیبهشت ماه ساعت ۵:۱۵ دقیقه از  رادیو سلامت پخش شود. اشرف السادات اشرف نژاد تهیه کننده این سریال رادیویی است.

«نقطه جوش» مجموعه ای اپیزودیک در قالب ۷ داستان مجزا است و به مسئله خشم در زندگی افراد مختلف می پردازد و در نهایت تبعات این مشکل را در زندگی افراد نشان می دهد تا مخاطب درگیر این مسئله با عواقب عدم کنترل خشم آشنا شود.

«خنده تلخ»

عنوان سریالی نمایشی به نویسندگی الهام نظری، سینا عباسی و کارگردانی رضا عمرانی است و در ۲۸ قسمت تولید شده که به تهیه کنندگی فرهنگ جولایی از ششم اردیبهشت ماه روی آنتن شبکه جوان می رود.

این نمایش داستان زندگی پسری به نام کیا است که با پدرش بر سر واردات گوشت اختلاف دارند چرا که کیا به دنبال سود بالاتر و تولید بیشتر است. در سفر کاری، کیا سردرد عجیبی می‌گیرد. پزشک خانوادگی آنها به او اصرار می‌کند پای مواضعش بایستد، برایش دارویی تجویز می‌کند که باعث خواب‌آلودگی او می‌شود و ...

«شهرنامه»

عنوان سریالی به نویسندگی یاسمن شکرگزار و کارگردانی مینو جبارزاده است که در ۶ قسمت تولید شده است و از هفتم اردیبهشت ماه ساعت ۱:۳۰ از رادیو تهران پخش می شود. اشرف السادات اشرف نژاد تهیه کننده این نمایش رادیویی است.

این نمایش رادیویی به رعایت حقوق شهروندی و وظایف شهروندان نسبت به یکدیگر در جامعه می پردازد و آینه ای مقابل رفتار آنها قرار می دهد. قصه افرادی همچون شخص خودخواهی که مقابل در آپارتمانش را جزو متعلقات خانه خود می داند و اجازه پارک به ماشین  همسایه ها ذا نمی دهد.

«شکوفه»

این سریال رادیویی را ایوب آقاخانی در ۶ قسمت نویسندگی و کارگردانی کرده و قرار است از ۱۴ اردیبهشت ساعت ۱:۳۰ از رادیو تهران پخش شود. ژاله محمدعلی تهیه کننده این سریال رادیویی است که موضوع آن درباره کمک به همنوع است.

«الهه»

عنوان سریالی رادیویی است به نویسندگی زهرا کولیوند و کارگردانی مهدی نمینی مقدم  که در ۷ قسمت تولید شده و از سیزدهم اردیبهشت ماه ساعت ۱۶:۳۰ روی آنتن شبکه رادیویی ورزش می رود. ریحانه یزدان دوست تهیه کننده این نمایش رادیویی است که به زندگی الهه احمدی قهرمان تیراندازی می پردازد.

«بت می تراشند پروانه»

عنوان سریالی رادیویی به نویسندگی بابک صفی خانی و کارگردانی جواد پیشگر است که در ۵ قسمت تولید شده و قرار است از بیست و یکم اردیبهشت ماه ساعت ۱۲ شب از  رادیو ایران پخش شود. این نمایش ویژه شهادت حضرت علی (ع) است و محمد مهاجر تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد.

«سیب تلخ»

عنوان سریالی نمایشی به نویسندگی هانیه نجفی و کارگردانی مجید حمزه است و در ۴ قسمت  تولید شده که به تهیه کنندگی مهدی نمینی مقدم از بیست و هشتم اردیبهشت ماه ساعت ۱۲ شب روی آنتن شبکه ایران می رود.

این نمایش درباره مقاومت مردم فلسطین است که به مناسبت روز قدس تولید شده و در خلاصه داستان آن آمده است: در سال ۱۹۸۲ ناجی العلی کارتونیست معروف فلسطینی (خالق شخصیت حنظله) همراه خانواده‌اش در اردوگاه عین الحلوه‌ لبنان زندگی می‌کند. چند روزی‌ است که اردوگاه‌های فلسطینیان تحت حملات اسراییل قرار گرفته است. روزی ناجی در حال بازگشت از محل کارش (دفتر روزنامه‌ی السفیر) به خانه با مردی مواجه می‌شود که ...

«گنجینه پدری»

عنوان سریالی به نویسندگی اکبرخوردچشم و کارگردانی بهرام سروری نژاد است که در ۶ قسمت تولید شده است و از بیست و هشتم اردیبهشت ماه ساعت ۱:۳۰ از رادیو تهران پخش می شود. زهرا عبدالله زاده تهیه کننده این نمایش رادیویی است.

این نمایش نیز درباره مقاومت مردم فلسطین است که به مناسبت روز قدس تولید شده و در خلاصه داستان آن آمده است: پیرمرد فلسطینی از صندوقچه ای که مقداری دست نوشته قدیمی دارد، با جان و دل مراقبت می کند. چند نفری گمان می کنند گنج با ارزشی است و یک دلال اسرائیلی سعی می کند آن را بدزدد. پیرمرد به خاطر مراقبت از صندوقچه می میرد و معلوم می شود، این صندوقچه داستانی دارد.

«پدر»

این سریال رادیویی را علیرضا غنچی فشکی در ۵ قسمت نوشته و نازنین مهیمنی آن را کارگردانی کرده و قرار است از بیستم اردیبهشت ماه ساعت ۱۰:۴۵ از رادیو اقتصاد پخش شود. اشرف السادات اشرف نژاد تهیه کننده این نمایش رادیویی است.

این سریال ویژه شهادت حضرت علی (ع) است و در خلاصه داستان آن آمده است: علی پاکزاد نوجوان درس خوانی که با زحمات بسیار مادرش، موفق به تحصیل شده است پدرش را طی سانحه‌ای از دست داده و اخیرا به دلیل بیماری مادرش سخت نگران و درصدد امرار معاش خانواده است. به مناسبت شهادت حضرت علی (ع) قرار است در مدرسه‌شان نمایشی اجرا شود که علی شخصیت اصلی آن را بازی می‌کند ...

«بانوی بخشش»

عنوان سریالی رادیویی است به نویسندگی علیرضا غنچی فشکی و کارگردانی نازنین مهیمنی که در ۷ قسمت تولید شده است و از سیزدهم اردیبهشت ماه ساعت ۳:۴۵ روی آنتن شبکه رادیویی معارف می رود. اشرف السادات اشرف نژاد تهیه کننده این نمایش رادیویی است. این نمایش به منش و شخصیت والای حضرت خدیجه (س) می پردازد.

«بازجویی»

عنوان سریالی رادیویی به نویسندگی امیر امیری و کارگردانی رضا عمرانی است که در ۷ قسمت تولید شده و قرار است از بیستم اردیبهشت ماه ساعت ۳:۴۵ دقیقه از رادیو معارف پخش شود. زهرا عبدالله زاده تهیه کننده این سریال رادیویی است. «بازجویی» نمایش ویژه شهادت حضرت علی (ع) است.

«ستاره ها»

عنوان سریالی نمایشی به نویسندگی مجید حیدری و کارگردانی سعیده فرضی است و در ۷ قسمت تولید شده که به تهیه کنندگی ژاله محمدعلی از بیستم اردیبهشت ماه ساعت ۱۶:۳۰ روی آنتن شبکه ورزش می رود. این نمایش به بررسی آسیب ‏های اجتماعی و تاثیر ماه رمضان بر کاهش بزه و تعارضات اجتماعی می پردازد.

«سلوک»

عنوان سریالی به نویسندگی علیرضا غنچی فشکی  و کارگردانی نازنین مهیمنی که در ۷ قسمت  تولید شده است و از بیستم اردیبهشت ماه ساعت ۵ صبح از رادیو سلامت پخش می شود. اشرف السادات اشرف نژاد تهیه کننده این نمایش رادیویی است. «سلوک»به آثار معنوی ماه مبارک رمضان می پردازد.

«حبیب»

این سریال رادیویی را اکبر خردچشم در سه قسمت نوشته و نازنین مهیمنی آن را  کارگردانی کرده و قرار است از بیستم اردیبهشت ماه ساعت ۱۳:۱۵ از رادیو نمایش پخش شود. انسیه سمیع پور تهیه کننده این نمایش رادیویی است. این سریال ویژه ولادت امام حسن مجتبی(ع) است.

«آخرین قربانی»

عنوان سریالی رادیویی است به نویسندگی فائزه صالحی و کارگردانی مهدی طهماسبی که در ۶ قسمت تولید شده و از بیست و یکم اردیبهشت ماه ساعت ۱:۳۰ روی آنتن شبکه رادیویی تهران می‌رود. آزاده شاهرخ مهر تهیه کننده این نمایش رادیویی است.

«آخرین قربانی» نمایشی راجع به تزکیه نفس است و در خلاصه داستان آن آمده است: دختری به نام لیندا بر اثر یک تصادف، دچار مرگ مغزی می شود و خانواده او تصمیم می گیرند که اعضای بدن او را اهدا کنند و ...

«آرایشگر مشکوک»

عنوان سریالی رادیویی به نویسندگی بهناز امینی و کارگردانی مهدی طهماسبی است که در ۷ قسمت تولید شده و قرار است از بیستم اردیبهشت ماه ساعت ۶:۳۰ از رادیو نمایش پخش شود. این نمایش به تهیه کنندگی مهدیه تقی زاده با موضوع حمایت از نیازمندان تولید شده است.

همگی این آثار با هنرمندی نویسندگان، تهیه کنندگان، بازیگران، صدابرداران و افکتورها در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده اند که علاوه بر رادیو نمایش از سایر شبکه های رادیویی پخش خواهند شد.

منبع خبر: همشهری آنلاین

شرایط تبلیغات