روند تامین و توزیع مرغ در بازار لرستان مطلوب است

روند تامین و توزیع مرغ در بازار لرستان مطلوب است
شناسه خبـر : ۱۱۳۵۵۳ شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۰

خرم آباد - رییس اتحادیه مرغ گوشتی لرستان گفت: روند تامین و توزیع مرغ در این استان پس از اجرای طرح آزادسازی ارز ترجیحی و یارانه ها مطلوب است و مشکلی در خصوص فروش این کالای اساسی وجود ندارد.

"محمدرضا کمالوندی" روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پس از اعلام دولت برای جراحی بزرگ اقتصادی، قیمت مرغ التهاب کاذب داشت و باعث چند رقمی شدن این کالا شد اما اکنون قیمت مصوب آن به ازای هر کیلوگرم ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان است.

وی اظهار داشت: هم اکنون توزیع روزانه ۷۰ تن مرغ در خرم آباد صورت گرفته است و اواسط هفته گذشته که شایعاتی  مبنی بر گرانی کل کالاها منتشر شد مرغ بیشتری وارد بازار شد و مردم از چهار تا ۱۸ عدد مرغ را خریداری کردند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات و انجام بازدیدهای متعدد مسوولان استان ادامه داد:  شب نخست آزادسازی یارانه ها، نرخ هرکیلوگرم مرغ  ۴۱ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام شد و توزیع از جمعه با ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان انجام گرفت.

کمالوندی گفت: در حال حاضر دستگاه های نظارتی اشراف کامل بر بازار دارند و امنیت کاملی در بازار مرغ ایجاد شده است بنابراین  به نمایندگی از کل مرغداران تضمین می دهیم مرغ به صورت کافی در گیشه های فروش موجود می باشد.

وی افزود: باهمراهی مسوولان استانی، رصد و پایش کامل انجام شد و همراهی تولیدکندگان و بخش خصوصی کامل است تا دست دلالان و دزدان اقتصادی از یارانه ملت کوتاه شود.

وی با بیان اینکه ذخیره سازی کافی در خصوص بازار مرغ صورت گرفته است ادامه داد: سیاست های کلی جراحی اقتصادی را با نقش پررنگ و محوری تشکل های خصوصی انجام می دهیم که در این راستا از پارسال تاکنون ۸۰ تا ۹۰ جلسه کارشناسی برگزار شده و جلسات ادامه دارد.

کمالوندی بیان کرد: مصرف روزانه مرغ در لرستان در شرایط عادی ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار تن است اما اکنون برای افزایش این رقم به ۲۰۰ تن هدفگذاری شده است تا مشکلی ایجاد نشود.

وی تاکید کرد: با همفکری و همگرایی بین بخش های مختلف خصوصی و دولتی توانسته ایم برنامه جامع و کاملی در پیش بگیریم که برای مردم اطمینان بخش است.

به گفته وی در حال حاضر مرغ به اندازه کافی در لرستان وجود دارد و جوجه ریزی با حمایت دولت، تامین نهاده ها، افزایش سرمایه در گردش و تخصیص بسته های تشویقی بخش تولید انجام می شود.

منبع خبر:ایرنا

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir