نساجی را برای عکس و رزومه احیا نکردیم / کلا چند روز حقوق‌ها عقب افتاد

نساجی را برای عکس و رزومه احیا نکردیم / کلا چند روز حقوق‌ها عقب افتاد
شناسه خبـر : ۱۱۳۵۴۱ شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۹

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس گفت: نساجی بروجرد مشکلاتی داشت که با تامین اعتباراتی توانسته از آنها عبور کند و حقوق کارگران را به روز پرداخت نماید. ما که برای عکس‌گرفتن و بیانیه‌دادن و رزومه‌سازی کار نمی‌کنیم. نیت باید خدایی باشد.

به گزارش موج خبر، فاطمه مقصودی در جلسه با مدیران نساجی بروجرد اظهار داشت: اگر کسی نیتش پاک باشد، بی‌چشم‌داشت خدمت می‌کند. اگر کاری می‌کند، برای عکس‌گرفتن و رزومه‌سازی نیست. کسانیکه زحمتی برای مجموعه‌ای نکرده‌اند و بدون اطلاع اظهارنظر می‌کنند، کارشان خداپسندانه نیست. در اندیشه‌ی خداگرایی، تخریب دیگران نمی‌گنجد و مورد قبول خدا و مردم نیست.

وی تصریح کرد: باتوجه به شرایط تحریمی که در آن هستیم، کارخانجات نساجی نیاز به حمایت دارد و ما نیز تماما حامی آن هستیم. این مجموعه نیز با وجود شرایط مذکور، توانسته بخش جدیدی راه‌اندازی کند و نیروهای بیشتری جذب کند.

مقصودی افزود: گرفتن تسهیلات بسیار سخت است. اما توانستیم با گرفتن وام قابل توجهی برای کارخانه، بسیاری از موانع و مشکلات را حل کنیم.

وی تاکید کرد: مشکل فرابورس کارخانه هم یکی از عمده مشکلات بود که با ورود مستقیم وزیر کار حل شد و این بار از روی دوش نساجی بروجرد برداشته شد.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس گفت: اگر زحمات کارگر نباشد، کارفرمایی وجود نخواهد داشت. اگر کارفرما هم نباشد، کارگری نخواهد بود. این‌ها مکمل همدیگر هستند. هردو باید حمایت شوند.

امید اعلایی مدیرعامل با بیان اینکه مجموعه نساجی فراز و نشیب‌های زیادی داشته که با تلاش‌های کادر مدیریتی بهبود یافته است ، اظهار کرد: طبق مصوبه‌ای که صادر گردید، چند تسهیلات کلان در اختیار کارخانه قرار گرفت که حقوق‌ها پرداخت شد و بقیه‌ی آن برای تهیه مواد اولیه صرف می‌شود. متاسفانه قیمت مواد اولیه روزبه‌روز درحال افزایش است.

وی افزود: ما تولیدی‌ها عادت کرده‌ایم مظلوم واقع شویم. طی مدتی که حقوق‌ها عقب افتاد، با چالش‌های زیادی مواجه شدیم. اما واریز مبلغی که دو روزه به حساب ما واریز شد، از این چالش خارج شدیم.

اعلایی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات تبدیل به احسن‌شدن دستگاه‌های بخش جدیدی بود که راه‌اندازی شده است. پیگیر هستیم هرچه زودتر قطعات یدکی دستگاه‌ها تامین شود و بخش جدید کارخانه راه بیفتد. ما در بخش رنگ‌رزی ۴ دستگاه، رسیندگی ۴ دستگاه و در بخش بافندگی ۱۲ دستگاه نیاز داریم.

مدیدعامل کارخانجات نساجی بروجرد تصریح کرد: جمع ما جمعی غیرسیاسی است و کار اجرایی میکنیم. اما اتفاقات خوبی که تا به حال افتاده، حمایت حداکثری خانم مقصودی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس را به همراه داشته است. بامساعدت مسئولین و نماینده محترم در آینده‌ای نزدیک ۲۵۰ نیروی کار دیگر به مجموعه اضافه خواهد شد.

کامران گودرزی، نایب رییس شورای اسلامی کار نساجی نیز ضمن تقدیر از زحمات مقصودی گفت: مشکلاتی که وجود داشت با پیگیری‌های نماینده مردم شریف بروجرد و اشترینان در مجلس رفع گردید که جامعه کارگری مجموعه بزرگ نساجی مرهون زحمات ایشان است.

به گزارش موج خبر، این جلسه باحضور مقصودی نماینده بروجرد و اشترینان در مجلس، مدیران ارشد و شورای اسلامی کار کارخانجات نساجی برگزار و صحبت‌های آنها نیز شنیده شد. در ادامه بازدیدی میدانی از بخش‌های مختلف کارخانه صورت گرفت.

انتهای پیام/

منبع خبر:ایلنا

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir