استمرار فعالیت سامانه بارشی سرد در آسمان لرستان تا ظهر سه‌شنبه

استمرار فعالیت سامانه بارشی سرد در آسمان لرستان تا ظهر سه‌شنبه
شناسه خبـر : ۱۰۹۷۳۲ دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۸

مدیرکل هواشناسی لرستان از استمرار فعالیت سامانه بارشی سرد در آسمان این استان تا ظهر سه‌شنبه هفته جاری خبر داد.

بهروز مرادپور در گفت و گو با خبرنگار موج خبر اظهار داشت: بر اساس آخرین نقشه‌های هواشناسی، کماکان جو استان تا اوایل ظهر سه شنبه تحت تأثیر سامانه بارشی سرد قرار خواهد داشت که طی این مدت برای همه نقاط استان با شدت و ضعف، ابرناکی، وزش باد شدید، بارش باران، گاهی رعد و برق را به همراه دارد.

وی عنوان کرد: با توجه به همراهی هوای سرد با این سامانه بارشی، در ارتفاعات، گردنه‌ها و شهرهای شمالی و شرقی بارش برف در نواحی معتدل و گرمسیری رگبار برف پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی لرستان افزود: این شرایط تا بامداد سه شنبه در سطح استان با مخاطراتی همچون اختلال در تردد جاده‌ای، لغزندگی، و یخ زدگی سطح جاده‌ها و معابر، آب گرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها، مه آلودگی و کاهش شدید میدان دید افقی، کولاک برف در جاده‌ها کوهستانی همراه است.

مرادپور تاکید کرد: در این راستا توصیه می‌شود برای کاهش خسارت، احتیاط در تردد و عدم توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، احتیاط در عبور از جاده‌های کوهستانی و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی، آمادگی راهداری برای برف روبی، کنترل و بازگشایی آبراه‌ها در دستور کار قرار گیرد.

وی بیان داشت: با توجه به فعالیت موج اصلی این سامانه بارشی تا صبح سه شنبه، برای نقاط مختلف استان بارش برف تقویت می‌شود، این شرایط تا اوایل ظهر سه شنبه بر روی منطقه ادامه خواهد داشت، از بعدازظهر سه شنبه تا بامداد پنج شنبه بارشی در سطح استان مشاهده نمی‌شود، تا بامداد جمعه نیز کاهش قابل توجه دماها، به خصوص دماهای شبانه به طور متوسط ۱۰ تا ۱۵ درجه در سطح استان خواهیم داشت.

منبع خبر:مهر

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir