سیلاب راه ارتباطی ۴ منطقه عشایری در پلدختر را مسدود کرد

سیلاب راه ارتباطی ۴ منطقه عشایری در پلدختر را مسدود کرد
شناسه خبـر : ۱۰۹۷۲۴ یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۶

گروه استان ها_ رئیس امور عشایر پلدختر با بیان اینکه سیلاب خساراتی به عشایر این شهرستان وارد کرده است گفت: راه ارتباطی ۴منطقه عشایری پلدختر به سبب سیلاب و بالا آمدن دبی رودخانه زال مسدود شده است.

سید عیسی کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار موج خبر در پلدختر، با بیان اینکه سیلاب به محورهای ارتباطی عشایری این شهرستان خسارت وارد کرده اظهار داشت: راه ارتباطی مناطق عشایری پیرمار، هُرندی، بهرام قلی، سرنمک، جوزار، گنج آب و چارتا در بارندگی روزهای گذشته دچار خسارت و مسدود شد که با کمک تجهیرات راهداری بخشی از این محورها بازگشایی شده است.

وی با بیان اینکه راه ارتباطی مناطق سرنمک، جوزار و گنج آب بازگشایی شده افزود: تجهیزات امورعشایر و راهداری در حال ریزش برداری و بازگشایی راه ارتباطی مسیر پاعلم به درکی و منطقه بهرام قلی هستند و به محض بازگشایی این محور مناطق چارتا وسرنمک در دستور کار قرار می‌گیرد و تا پایان وقت امروز راه این مناطق هم بازگشایی می‌شود.

 رئیس امور عشایر پلدختر عنوان کرد: راه ارتباطی مناطق پیرمار با 30خانوار و هُرندی با 10خانوار به سبب بالامدن دبی رودخانه زال مسدود است و تا زمانی که دبی رودخانه کاهش پیدا نکند امکان بازگشایی راه ارتباطی این مناطق وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه یک هفته قبل از بارش‌ها آرد مورد نیاز مردم در این مناطق توزیع شده بیان کرد: چون با هر بارشی راه ارتباطی این مناطق قطع می‌شود عشایر آذوقه مورد نیاز خود را از قبل ذخیره می‌کنند .

کاظمی با بیان اینکه گزارشات شفاهی از آبگرفتگی و وارد شدن خسارت به کپر عشایر گزارش شده گفت: بررسی‌های لازم برای میزان خسارات وارده به عشایر انجام می‌شود.

انتهای پیام/646/ ع

منبع خبر:تسنیم

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir