آرامش مردم در آرامش بازار است/ جلوی گران فروشی‌ها گرفته شود

آرامش مردم در آرامش بازار است/ جلوی گران فروشی‌ها گرفته شود
شناسه خبـر : ۱۰۹۶۴۳ جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۳

امام جمعه خرم‌آباد گفت: آرامش مردم در آرامش بازار است، از خود بازاریان، اتحادیه اصناف و بازار، انجمن اسلامی اصناف و بازار باید کمک گرفت، باید سازمان جهاد کشاورزی، سازمان صمت، اتحادیه‌های اصناف و بازار، تعزیرات حکومتی و در صورت لزوم از بسیج هم در جهت جلوگیری از گران فروشی کمک گرفته شود.

به گزارش موج خبر از خرم‌آباد، حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه  تقوا بهترین توصیه و سفارش به بندگان است اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سخنرانی ۱۹ دی ماه امسال به مناسبت بزرگداشت قیام مردم قم در سال ۵۶ نکاتی را فرمودند که به محورهایی از آن اشاره می‌کنیم؛ ایشان بر وحدت و غیرت دینی تاکید کردند و فرمودند از هر گونه جبهه گیری و تقابل با یکدیگر به خاطر اختلاف سلیقه، روش و منش خودداری کنید و برای حفظ وحدت نباید به مسائل اختلافی دامن زد و آنها را دنبال کرد، ممکن است روش‌ها و برداشت‌ها متفاوت باشد به هر حال قلب فرهنگی شهر یعنی نماز جمعه، حوزه‌های علمیه، مدارس علمیه، جامعه روحانیت و مساجد محل رفع این اختلافات هستند. 

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: نکته دوم بحث بر سر غیرت دینی است؛ به یک معنا در مقابل آن سکولاریسم است، دشمن می‌خواهد دین زدایی کند و نفی حاکمیت دینی در بین اذهان تبلیغ کند، اراده‌ها را سست و منفعل کند، به دنبال نفی و تضعیف اصول انقلاب اسلامی در باورها است، این در حالی‌است که مردم ما با شور، شعور و غیرت دینی و عقلانیت بر اصول و مبانی انقلاب اسلامی مستحکم و پایبند ایستاده‌اند. 

وی گفت: رئیس جمهور بر مبارزه با گران فروشی تاکید کرد  و در دو، سه هفته اخیر چندین بار بر مبارزه با گران فروشی و جلوگیری از گران فروشی تاکید کردند و گفتند در مبارزه با گران فروشی "اگر" وجود ندارد و هیچ توجیهی در گران فروشی قابل قبول نیست و باید به هر شکلی جلوی گرانی گرفته شود و هر روز وضعیت بازار کنترل شود، نباید یک روز از بازار غفلت کرد. 

وی تصریح کرد: آرامش مردم در آرامش بازار است، از خود بازاریان، اتحادیه اصناف و بازار، انجمن اسلامی اصناف و بازار باید کمک گرفت، باید سازمان جهاد کشاورزی، سازمان صمت، اتحادیه‌های اصناف و بازار، تعزیرات حکومتی و در صورت لزوم از بسیج هم در جهت جلوگیری از گران فروشی کمک گرفته شود. 

امام جمعه خرم‌آباد گفت: اینکه کسی گران فروشی کند و بعد او را جریمه کنند، چیزی نصیب مردم نمی‌شود، باید مانع گرانی فروشی شد، از گران فروشی جلوگیری کرد، مردم ما در وضعیتی نیستند که بیش از این کالاها گران شود، اگر کسانی هم توان این مسئولیت را ندارند، مخلصانه جای خود را به افراد دیگری بدهند که بتوانند بر این کار فائق آیند. 

وی گفت: افرادی که دارای برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت هستند و بتوانند جامعه نخبگانی را به کمک بگیرند، توده مردم را برای حل این مشکل به کمک بگیرند، پای کار بیایند، این موضوعی است که رئیس جمهور بر آن تاکید کردند. 

خطیب نماز جمعه خرم‌آباد تصریح کرد: بااجلاسیه مشترکی که با دعوت جامعه مدرسی حوزه علمیه قم با حضور علمای سراسری کشور برگزار شد و صبح و بعدازظهر ادامه داشت و در آن بر اموری تاکید شد، حمایت از نظام اسلامی برای رسیدن به آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی، حاکمیت احکام نورانی اسلام در همه عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی، حمایت از برنامه‌های رئیس جمهور و دولت سیزدهم با رویکرد عدالت اجتماعی، تاکید بر اقتصاد مقاومتی و رسیدگی به معیشت عموم مردم به خصوص طبقات متوسط و محروم، تاکید بر بعد تعلیمی و تربیتی مساجد با محوریت ائمه جماعات، برنامه‌های جذاب فرهنگی، دینی و بصیرتی در تراز انقلاب اسلامی از جمله این امور بود. 

شاهرخی افزود: ما در لرستان نیاز داریم که مساجد از این وضعیت ارتقا پیدا کند، نمازهای یومیه به هر شکلی برگزار شود، قابل قبول نیست در مرکز استان نماز ظهر و عصر مساجد تعطیل باشد و  یکی از علل تعطیلی اینها به مردم بر می‌گردد، ائمه جماعات می‌گویند ما به مساجد می‌رویم، مردم حضور پیدا نمی‌کنند. 

وی عنوان کرد: این مسیر، مسیری نیست که انقلاب اسلامی از آنجا نشأت گرفت، انقلاب اسلامی و پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی، فراز و نشیب‌های انقلاب که به پیروزی منتهی شد، با محوریت مساجد و ائمه جماعات بوده است. 

وی افزود: رسالت حوزه علمیه در تحقق و دفاع از اهداف و آرمان انقلاب اسلامی، تولید و تبیین مقررات اسلامی در ساحت‌های زندگی، ایجاد حاکمیت دولت و جامعه اسلامی، حرکت به سوی تمدن اسلامی از نکات دیگری بود که در این اجلاسیه مورد تاکید قرار گرفت .

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به مناسبت به وفات حضرت ام البنین گفت: چهار شهید کربلا عصاره وجودی این بانوی مجاهده بود، ایشان از ایمان مستحکم، راسخ، بصیرت و بینش ژرف، روحیه جهاد و مبارزه، حاضر و آماده برای حضور در میدان‌های سخت، تبعیت از امام زمان خویش برخوردار بود، مجموعه این صفات او را در تاریخ اسلام ماندگار کرد. 

وی عنوان کرد: مادران شهدا و همسران شهدا که صبورانه فراغ فرزندان و همسران خود را تحمل کرده و می‌کنند مقام و منزلی متصل به مقام و فضیلت شهدا دارند، اگر این تحمل و همراهی نبود الان در این مصلا گرد هم نمی‌توانستیم جمع شویم، نماز جمعه و اجتماعات سیاسی، دینی، مذهبی، اقتصادی و عمران و آبادی در مملکت خبری نبود، همه اینها در سایه تحمل فراغ فرزندان و همسران است. 

شاهرخی ضمن  گرامیداشت یاد همه شهدا و تکریم مقام مادران و همسران شهدا تصریح کرد: مساجد، اهالی محله، سازمان‌ها و ادارات دولتی و غیر دولتی وظیفه خویش را در قبال تکریم مادران و همسران شهدا به عمل آورند، مادرانی که فرزندان صالح تربیت کردند و به دو ویژگی صبوری و فداکاری متصف هستند الگوی شایسته برای بانوان امروز ما و مادران آینده هستند. 

وی در رابطه با سالروز فرار شاه خائن در سال ۵۷ عنوان کرد: این روز، روز به یادماندنی بود و در سایه اعتصام به کتاب خدا، سنت رسول، تبعیت از امام راحل و وحدت اقشار مختلف به عمل آمد، با وحدت، اتحاد، اخوت و صمیمیت آن آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی و دینی را به سرانجام برسانیم. 

وی به حمله موشکی به دانش آموزان در شهر بروجرد در دوران دفاع مقدس  اشاره کرد و گفت: در دوران دفاع مقدس شهرهای لرستان بارها مورد حملات موشکی و بمباران دشمن قرار گرفت، یکی از دردناک‌ترین و فجیع‌ترین جنایات صدام حمله موشکی بود که در ۲۰ دی ۶۵ به شهر بروجرد اتفاق افتاد و جمعی از دانش‌آموزان در دو مدرسه به شهادت رسیدند، دانش‌آموزانی خردسال که شهادت آنها استان ما را در ماتم و اندوه فرو برد، ما هیچ گاه شهادت این عزیزان را فراموش نمی‌کنیم.

انتهای پیام/ی

منبع خبر:فارس

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir