چین: تحریم ها علیه پیونگ‌یانگ به حل مسائل شبه جزیره کره کمکی نمی کند

چین: تحریم ها علیه پیونگ‌یانگ به حل مسائل شبه جزیره کره کمکی نمی کند
شناسه خبـر : ۱۰۹۶۳۰ جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۱

تهران- ایرنا- وزارت امور خارجه چین در مورد تصمیم آمریکا برای وضع تحریم های جدید علیه کره شمالی گفت: تحریم ها به حل مسائل شبه جزیره کره کمکی نمی کند.

به گزارش موج خبر، وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین پنجشنبه شب در کنفرانس خبری در مورد این که دولت آمریکا تصمیم به اعمال تحریم های جدید علیه کره شمالی به علت آزمایش های اخیر موشک های مافوق صوت گرفته است، گفت: چین همیشه با تحریم های یکجانبه علیه هر کشوری و صلاحیت قضایی طولانی مدت یک کشور علیه سایر کشورها بر اساس قوانین داخلی مخالف است.

ونبین در ادامه افزود: تحریم های عمدی به حل مسئله شبه جزیره کره کمکی نمی کند، بلکه فقط روحیه تقابل را شدیدتر می کند.

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه چین، ما امیدواریم که طرف های مربوطه با احتیاط عمل کرده و صحبت کنند، به مسیر صحیح گفت و گو و مشورت پایبند باشند، کارهای بیشتری انجام دهند که به تثبیت وضعیت و ایجاد اعتماد و مشترکاً به حل سیاسی موضوع شبه جزیره کمک می کند.

سخنان مقام وزارت خارجه چین در حالی بیان می شود که آمریکا در حال فشار بر شورای امنیت سازمان ملل برای وضع تحریم‌های جدید علیه کره شمالی به دلیل انجام آزمایش‌های موشک بالستیک اخیر است.

لیندا توماس گرینفیلد نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت: آمریکا پیشنهاد تحریم‌های بیشتر سازمان ملل علیه کره شمالی پس از انجام شش آزمایش موشک‌های بالستیک از ماه سپتامبر ۲۰۲۱ تاکنون که همه نقض قطعنامه‌های شورای امنیت هستند را ارائه داده است.  

قطعنامه پیشنهادی از سوی آمریکا برای تحریم‌های جدید علیه کره شمالی در شورای امنیت، باید از سوی همه ۱۵ عضو کمیته تحریم‌ها مورد تایید قرار بگیرد. دو عضو این کمیته روسیه و چین هستند.

دولت جو بایدن رییس جمهوری آمریکا در یک سال گذشته موفق به ترغیب کره شمالی به گفت و گو با آمریکا بر سر موضوع برنامه موشکی و اتمی این کشور نشده است.  

منبع خبر:ایرنا

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir