ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از ضروریات جامعه است

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از ضروریات جامعه است
شناسه خبـر : ۱۰۷۷۸۱ پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۳

خرم‌آباد - استاد حوزه‌های علمیه و دانشگاه لرستان گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ضروری است چراکه باید به عنوان یک الگو برای نسل جوان معرفی و تبیین شود.

به گزارش موج خبر حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا خدایی روز پنجشنبه در آیین غبارروبی گلزار شهدای خرم‌آباد به مناسبت هفته بسیج اظهار کرد: امروز خودشناسی و خودسازی از وظایف مهم بسیجیان است و تنها با الگوی شهدا  می‌توان از مشکلات عبور کرد بنابراین باید فرهنگ شهدا برای جوانان ترویج شود.

وی با بیان اینکه مدیران باید نسبت به بیت المال حساس باشند گفت: فرهنگ شهدا باید توسط مدیران اجرایی شود و ایجاد اشتغال برای جوانان در دستور کار آنها باشد.

وی ادامه داد: فرزندان به عنوان تربیت یافته خانواده وارد دانشگاه می‌شوند بنابراین والدین باید در تربیت قرآنی فرزندان خود تلاش کنند چراکه قرآن مهارت گفتگو را می‌آموزد.

وی افزود: همچنین نسبت به بیان امر به معروف و نهی از منکر در جامعه مسوولیت پذیر باشیم و این فریضه مهم را ترویج دهیم چون به برکت خون شهدای انقلاب اسلامی برپا شده است.

به گزارش موج خبر در این مراسم جمعی از مردم و مسوولان با غبارروبی، قرائت فاتحه و اهدای گل بر مزار شهدا، با آرمان های امام راحل و شهیدان بیعت کردند.

منبع خبر:ایرنا

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir