دانشجوی پزشکی‌ام و نمی‌توانم این رشته راتحمل کنم

دانشجوی پزشکی‌ام و نمی‌توانم این رشته راتحمل کنم
شناسه خبـر : ۱۰۷۰۳ دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰

خراسان/ دانشجو هستم و به اصرار والدینم وارد رشته پزشکی شدم. درس‌هایم خوب است، هوشم هم بد نیست اما از ادامه تحصیل لذت نمی‌برم. زندگی به کامم نیست. هنوز اول راه هستم و تا انتها برای دریافت مدرک، باید این رشته را تحمل کنم. چه کنم؟
مخاطب گرامی، به طور کلی می‌توان گفت علاقه یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در یک رشته تحصیلی است و در درجه اول باید نوع نگاه شما به رشته تحصیلی‌تان تغییر کند. این‌که مدام به خودتان بگویید به اصرار والدینم وارد رشته پزشکی شدم، کمکی به شما نمی‌کند و فقط روحیه‌تان را تضعیف می‌کند. این حجم از جملات منفی که در متن پیامک‌تان به چشم می‌آید، نیاز به بازنگری دارد. در ادامه چند توصیه به شما دارم.
این رشته را ادامه دهید
با شرایطی که در پیامک‌تان توضیح داده‌اید و حالا که در حال ادامه تحصیل هستید، توصیه می‌کنم این کار را ناتمام رها نکنید و به هر شکلی شده، همه انرژی خود را در همین رشته‌ای که مشغول هستید، متمرکز کنید. از پراکنده کاری بپرهیزید چون باعث هدر رفتن انرژی شما می‌شود.
باور کنید که شما علاوه بر اصرار والدین تان برای ورود به رشته پزشکی، قطعا دانش‌آموز زرنگ و پرتلاشی بوده‌اید که توانسته‌اید در این رشته قبول شوید. برای ایجاد علاقه به رشته خود، باید دست به کار شوید و راهکارهایی را که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود، عملی ‌کنید.
فواید رشته‌تان را بررسی کنید
شما می‌توانید برای احساس رضایت بیشتر هم در این رشته ادامه تحصیل دهید و هم به فراگیری هنری خاص که مدنظر شماست، بپردازید و همزمان از هر دو رشته بهره‌مند شوید. همچنین با متخصصان رشته خود ارتباط داشته باشید. موفقیت آن‌ها را مشاهده کنید و از آنان درباره فواید این رشته و آینده آن، توضیح بخواهید و ببینید چه خدماتی را می‌توانید به جامعه ارائه دهید. فهرستی از فواید رشته خود را تهیه و روزی چند بار آن را مرور کنید. به پیامدهای مثبت تحصیل در این رشته و آثار مثبت آن فکر کنید.
هر رشته‌ای، مشکلات خاص خودش را دارد
از معاشرت با کسانی که شما را از ادامه تحصیل در این رشته باز می‌دارند، اجتناب کنید و در جمع دوستانی که به تردید شما می‌افزایند، شرکت نکنید. هر رشته‌ای مشکلات خاص خود را دارد پس باید با آن برخورد منطقی کرد یعنی تحت تاثیر نکات منفی محیط قرار نگرفت و در حد منطقی برای بهبود آن تلاش کرد. قطعا هرقدر ترم‌های بالاتری می‌روید، رشته شما عملی‌تر و کاربردی‌تر می‌شود.
مطمئن باشید به زودی شیرینی تحصیل را در رشته خود خواهید چشید بنابراین کمی صبور باشید و به موفق شدن‌تان ایمان داشته باشید.
نویسنده : فرزانه عطاران | مشاور تحصیلی

منبع خبر: آخرین خبر

شرایط تبلیغات