۲۳ کلاس درس در شهرستان ازنا افتتاح شد

۲۳ کلاس درس در شهرستان ازنا افتتاح شد
شناسه خبـر : ۱۰۵۸۶۹ شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۷

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس لرستان گفت: ۲۳ کلاس درس در قالب ۵ واحد آموزشی تربیتی با مشارکت خیرین مدرسه ساز، در آستانه شروع سال تحصیلی افتتاح شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، با حضور رضوی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان ، غفوری نژاد مدیر کل نوسازی مدارس لرستان ، سهرابی مدیر کل آموزش و پرورش استان ، رضائیان معاونت اجرایی و نظارت ، خرم آبادی معاونت مشارکتهای مردمی ، احمدی معاونت فنی ، شمس مسئول نمایندگی نوسازی مدارس در شهرستان های ازنا و الیگودرز ، بازداری سرناظر ، اکبری ناظر ، غلامی مدیر آموزش و پرورش منطقه ، سرهنگ اداوی جانشین سپاه ناحیه ازنا و دکتر قندی خیر مدرسه ساز که به نمایندگی از دکتر هاشمیان دیگر خیر مدرسه ساز در این مراسم باشکوه شرکت کرده بود ، ۲۳ کلاس درس در قالب ۵ واحد آموزشی به بهره برداری رسید .

رضوی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان در این مراسم ضمن قدردانی از حضور همه عزیزان خیر مدرسه ساز در عمران و آبادانی فضاهای آموزشی ، اذعان داشت : ثمره کار خیرین علاوه بر اجر دنیوی موجب رشد و اعتلای جامعه در همه ابعاد می گردد و ساخت مدارس با کیفیت مثل مدارسی که امروز شاهد افتتاح آن ها هستیم ، خوشبختانه موجب سرافرازی ما شده و در شان دانش آموزان عزیز منطقه می باشند .

وی در ادامه افزود : خبرهای خوب افتتاح های مدارس در مهرماه امسال موجب شادی و مسرت همه ما شده است و بنده به نوبه خود از همه ی کارکنان نوسازی مدارس ، مدیر کل آن مجموعه و همه دست اندرکاران ساخت پروژه ها بالاخص برادر عزیزم آقای خرم آبادی صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم .

 در ادامه این مراسم ، مهندس غفوری نژاد مدیر کل نوسازی مدارس استان اظهار داشت : خوشبختانه سرانه فضاهای آموزشی شهرستان ازنا به واسطه خیرین مدرسه ساز ، نسبت به میانگین استان و حتی کشور ، وضعیت مطلوب و قابل قبولی دارد اما با سرانه استاندار فاصله زیادی دارد که با تلاش های شبانه روزی همکاران بنده در نوسازی مدارس و مشارکت خیرین گرانسنگ مدرسه ساز ، امیدواریم روز به روز به نقطه مطلوب ، نزدیکتر شویم .

 وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۹ و سالجاری پویش هایی را برای جذب حداکثری خیرین راه اندازی کردیم که تعداد قابل توجهی از دانش آموزان عزیز و فرهنگیان گرامی در این پویش ها شرکت کردند که برکات زیادی را باخود بهمراه داشت ، برای نمونه می توان به ساخت مدرسه یک کلاسه روستای نوروز آباد ازنا اشاره کرد که در راستای پویش ((من مادرم ، بچه های ایران فرزندان من)) کار ساخت آن آغاز شده است .

غفوری نژاد با اشاره به پویش ملی (( به رنگ مدرسه )) و پویش استانی (( از غدیر تا ظهور ))از مدیران آموزش و پرورش های مناطق استان دعوت کرد با معرفی این پویش ها ، در جذب کمک های خرد خیرین برای ساخت مدارس ، کما فی السابق اهتمام بورزند .

 وی در ادامه خاطرنشان کرد : در راستای پویش از غدیر تا ظهور ، ۱۱ پروژه در استان در دست ساخت قرار گرفت که مهر ماه امسال ۷ کلاس درس از این میزان به بهره برداری خواهند رسید .

غفوری نژاد در توضیح افتتاح مدارس شهرستان ازنا گفت: امروز ۲۳ کلاس درس در قالب ۵ واحد آموزشی با زیربنای کلی ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان به بهره برداری رسید که ساخت همه آنها با مشارکت خیرین عزیز مدرسه ساز بوده است .

 غفوری نژاد با تشکر از مهندس هاشمیان و دکتر قندی در ساخت مدرسه ۹ کلاسه امام علی (ع) ، گفت : برای ساخت این واحد آموزشی با زیربنای یکهزار و ۶۰۰ متر مربع ، اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است .

 سهرابی مدیر آموزش و پرورش ضمن قدردانی از کار بزرگ خیرین مدرسه ساز در رفع کمبودهای فضاهای آموزشی ، افزود : آموزش و پرورش از جمله نهادهایی محسوب می شود که نیازمند توجه و رسیدگی است و سرمایه گذاری در این وادی موجب تحول جامعه می گردد .

وی در ادامه یادآور شد : در سال گذشته بیش از ۲ هزار میلیارد تومان در آموزش و پرورش لرستان هزینه شده است اما به سبب ماهیت این نهاد ، عمق کار و گستردگی جامعه هدف ، عملکرد آن ، آنگونه که شایسته و بایسته است ، محسوس و قابل لمس نیست .

شایان ذکر است،مدارس مدرسه ۹ کلاسه امام علی (ع) شهر ازنا،مدرسه ۶ کلاسه روستای مرزیان،مدرسه ۲ کلاسه روستای باوکی،مدرسه ۳ کلاسه روستای دره تخت ومدرسه ۳ کلاسه روستای سیاوش آباد امروز در شهرستان ازنا به بهره برداری رسیدند.

در پایان این مراسم به رسم ادب ، لوح سپاسی به عوامل اجرایی ساخت مدارس اهدا گردید.

منبع خبر:خبرآنلاین

به پیج اینستاگرامی «موج خبر» بپیوندید
instagram.com/moojekhabar.ir